Названо звички, які сприяють швидкому старінню
Недавнє дослідження показало, що максимальний вік, до якого може дожити людина, лежить в межах 120-150 років, пише 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.
Однак на тривалість життя кожної людини впливають певні фактори, в тому числі спадковість, екологія. При цьому дуже багато залежить від способу життя, наявності шкідливих і корисних звичок. Вчені з’ясували, які щоденні звички можуть відняти дорогоцінні роки, сприяти старінню як зовні, так і внутрішньо.
Надмірне споживання цукру
Незважаючи на те, що солодка їжа допомагає схуднути, вона також старить шкіру обличчя. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Clinical Dermatology, цукор пошкоджує колаген і еластин, тобто ті сполуки, які роблять шкіру здоровою і молодою. Тому варто уникати цукровмісних напоїв і напівфабрикатів, звертати увагу на вміст цукру в різних продуктах, які продаються в магазинах.
Недолік сну
Коли людина спить, його тіло перезавантажується, відновлюється все – від мозку до шкіри. У роботі, опублікованій в журналі Clinical and Experimental Dermatology, повідомляється, що у жінок зі здоровим сном на 30% краще відбувається відновлення шкірного бар’єру, ніж у тих, хто мало спить, передає портал Eat This, Not That!. Більш того, недосип підвищує ризик хронічних захворювань, включаючи хвороби серця, рак і деменцію. Рекомендується спати від семи до дев’яти годин щодня.
Надлишок алкоголю
Хронічне зловживання алкоголем може передчасно зістарити як всередині, так і зовні. Алкоголь зневоднює шкіру і викликає запалення, яке може привести до почервоніння, набряку і розриву капілярів. Напої з градусом погано позначаються на серці, печінці, заважають правильно виводити токсини з організму, переробляти жири і вуглеводи. А це відбивається на зовнішньому вигляді.
Відсутність фізичної активності
Щоб підтримувати серце, мозок і імунітет у відмінній формі, а також запобігти передчасному старінню шкіри, потрібно займатися спортом більшу частину днів тижня. Помірні тренування можуть поліпшити кровообіг, зміцнити імунну систему, що надає шкірі більш молодий вигляд.
Куріння
Токсини в сигаретному димі викликають звуження кровоносних судин, не дозволяючи кисню і поживних речовин досягати шкіри, стверджують в Американській академії дерматології. У курців, як правило, зморшок в три рази більше, ніж у некурящих. Також токсини пошкоджують серце, легені, печінку і нирки, підвищують ризик розвитку раку.