Цікаве

Названо один із головних критеріїв довголіття

Як виявилося, величезну роль відіграє місце, де живе людина – в ідеалі, воно повинно бути одночасно екологічним і сучасним, пише 1NEWS з посиланням на ukrhealth.net.

Відомо, що як мінімум дві третини факторів довголіття не пов’язані з генами. Однозначних даних поки немає – довгожительство перестало бути феноменом і серед тих, чий вік позначається тризначним числом зустрічаються люди, у яких немає взагалі нічого спільного.

Як встановили фахівці Університету штату Вашингтон, важливу роль відіграє місце, де живе людина. Вчені проаналізували дані про 145 тисяч померлих в останні роки людей з різних країн світу, яким на момент смерті було більше 75 років.

Перше, що помітили вчені – жінки частіше за чоловіків доживають до ста років. Ймовірно, це пов’язано з тими ж причинами, за якими жінки в середньому живуть довше чоловіків, причому, в деяких країнах ця різниця досить відчутна.

Як з’ясували автори статті, опублікованій в International Journal of Environmental Research and Public Health, з високою тривалістю життя пов’язана можливість прогулятися по околицях – швидше за все тому, що це сприяє фізичній активності.

Ще один фактор – високий соціально-економічний статус місця, де живе людина. З ним пов’язана доступність медичної допомоги, їжі, чистої води, освіти. Також важливу роль відіграє відсоток працездатного населення в місцевості, рівень забруднення повітря і кількість зелені навколо.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close