Цікаве

Названо напої, які знижують ризик передчасної смерті

Вчені з Японії довели, що рясне щоденне вживання кави і зеленого чаю зменшують ризик смерті у людей, що живуть з цукровим діабетом другого типу, передає 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Дослідження по темі, було опубліковано на сторінках видання BMJ Open Diabetes Research & Care.

Існуючі дослідження показують, що систематичне вживання кави і зеленого чаю може надавати позитивний вплив на організм – вважається, що користь цих напоїв обумовлена біологічно активними сполуками, які присутні в їх складі. Але як конкретно зелений чай і кава діють на діабетиків – до сих пір ніхто не перевіряв.

Співробітники Університету Кюсю, групу яких очолив Юджі Коморіта, вирішили зайнятися цим питанням. Для цього вчені вивчили дані, отримані в рамках проспективного дослідження “Регістр діабету Фукуока”. До вибірки увійшли майже п’ять тисяч японців з діабетом другого типу, середній вік яких склав 66 років.

“За період спостережень померло 309 учасників дослідження. Основні причини смертей – хвороби серцево-судинної системи і рак. Серед людей, які рясно вживали зелений чай і каву, були найнижчі показники смертності”, – заявив Коморіта, додавши, що для здоров’я корисно вживати чотири (або більше) чашки зеленого чаю в добу або дві або більше чашки кави. При такому обсязі вживання ризик смерті для діабетиків знижується на 63 відсотки.

 

 

 

Back to top button