Цікаве

Названо лауреатів Шевченківської премії 2021 року (ВІДЕО)

Президент України Володимир Зеленський вирішив перенести вручення Шевченківської премії на 20 травня, коли відзначатиметься 60-та річниця заснування премії

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка 9 березня оголосив переможців конкурсу 2021 року.

Про це інформує 1NEWS.

У номінації “Журналістика та публіцистика” переміг Станіслав Асєєв із книгою “Світлий шлях: історія одного концтабору”.

У номінації “Кіномистецтво” лауреатами стали режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко із художнім фільмом “Атлантида”.

У номінації “Візуальне мистецтво” переміг фотохудожник Борис Михайлов із проєктом “Випробування смертю”.

У номінації “Література” перемогу отримала Оксана Луцишина за роман “Іван і Феба”.

Лауреатами в номінації “Музичне мистецтво” стали Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула з агентства “Ухо” з проєктом “Архітектура голосу”.

У номінації “Театральне мистецтво” нагороду отримають Сергій Маслобойщиков (автор інсценізації, режисер-постановник, художник-сценограф), Наталія Рудюк (художник по костюмах), Олександр Бегма (композитор) за виставу “Verba”  за мотивами драми-феєрії Лесі Українки “Лісова пісня” Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Президент України Володимир Зеленський вирішив перенести вручення Шевченківської премії на 20 травня, коли відзначатиметься 60-та річниця заснування премії.

Президент у своєму Telegram-каналі наголосив, що цей рік – особливий для України. Ми відзначатимемо 25 років Конституції України, 30 років незалежності України, а ще – 60 років від дня заснування Шевченківської премії.

“Ми ухвалили рішення, що цьогоріч її вручення відбудеться не в традиційні Шевченківські дні, а 20 травня 2021 року – у 60-ту річницю заснування премії. Подробиці – згодом”, – написав Зеленський.

Зазначимо, що 20 травня є символічним для Президента Зеленського, адже саме у цей день 2019 року відбулась його інавгурація.

Останні новини

Back to top button