Цікаве

Названо лауреата премії Чорновола

Ним став кінодраматург Андрій Топачевський за книгу “Одним життям. Публіцистика доби Незалежності”

Лауреатом премії Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2019 року став кінодраматург Андрій Топачевський за книгу “Одним життям. Публіцистика доби Незалежності”, що вийшла у київському видавництві “Веселка” в 2018 році.

Таке рішення ухвалив Комітет з присудження премії, роботу якого організує Держкомтелерадіо, – інформує 1NEWS.

“У книзі представлено публіцистичні твори автора останніх тридцяти років, роздуми про Тараса Шевченка, Михайла Грушевського, Олександра Довженка та інших видатних діячів історії, науки, мистецтва України ХІХ – ХХІ століть. На думку членів Комітету з присудження премії, це та публіцистика, яка з роками не втрачає своєї актуальності, сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців”, – ідеться в повідомленні.

Як зазначається, також комітет схвалив рішення відзначити грамотою Держкомтелерадіо колектив авторів публіцистичного фільму “Вірю. Чекаю. Молюся” студії “12-й кадр” (м. Дніпро) у складі Катерини Стрельченко, Георгія Давиденка, Дмитра Панкова. Цей фільм – свідчення учасників бойових дій на Донбасі, колишніх військових полонених, їхніх рідних, сімей загиблих та зниклих безвісти.

Загалом на розгляд комітету цього року надійшло 15 публіцистичних творів: 5 газетних публікацій з Одеської, Херсонської, Чернігівської, Кіровоградської та Львівської областей; 5 телевізійних творів з Дніпропетровської та Волинської областей; 4 книги, що вийшли друком у Києві, Вінниці, Івано-Франківську, та 1 публікація в інтернет-виданні.

На думку членів комітету, рівень поданих на премію робіт доволі високий.

Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак нагадав присутнім, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики, відповідно до урядової постанови, присуджується щорічно, починаючи з 2004 року.

“Мета премії – сприяти появі і відзначати найкращі твори, що спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. З 2018 року її розмір збільшено до 20 тисяч гривень”, – зазначив Червак.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close