Цікаве

Названі можливі кандидати на посаду глави Центрвиборчкому: хто вони

На посаду голови Центральної виборчої комісії розглядають три кандидатури – Аліну Загоруйко, Вадима Галайчука і Сергія Кальченка. Про це повідомляє «РБК-Україна», посилаючись на джерела.

колаж 1News

Як наголошується, це діючі депутати від «Слуги народу», яких фракція може запропонувати на посади в Центрвиборчком. При цьому, за інформацією видання, Кальченко має високі шанси очолити ЦВК.

«Я питав і в Аліни Загоруйко, у Галайчука Вадима, чи бачать вони себе у Центральній виборчій комісії. Вони мені не дали конкретної відповіді з цього приводу. Коли партія буде визначатися з кандидатами, я, наприклад, буду рекомендувати Сергія Кальченка, хорошого експерта з конституційного права, експерта Венеціанської комісії», – повідомив заступник комітету з питань організації державної влади, член фракції «Слуга народу» Олександр Качура.

Нагадаємо, Сергій Кальченко – адвокат, офіційний уповноважений представник кандидата Володимира Зеленського на виборах президента. Працював у столичній фірмі Hillmont Partners, партнером у якій є також Вадим Галайчук.

В квітні 2019 року Кальченко допоміг російському акторові Федору Добронравову у суді скасувати заборону на в’їзд в Україну.

В той же час журналісти 1News додають, що Аліна Загоруйко була представником Володимира Зеленського в ЦВК під час виборів Президента.

До 2017 року працювала головною консультанткою управління забезпечення діяльності членів Комісії Секретаріату Центральної виборчої комісії, також працювала помічницею члена ЦВК Юлії Швець.

У 2016 році Загоруйко була у списку пропозицій на нових членів ЦВК від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

12 вересня прийшла до Верховної Ради в костюмі елітного бренду «Chanel», про що свідчила велика вишивка на кишені її піджаку.

Вадим Галайчук – український адвокат, юрист, нині народний депутат від «Слуги народу». Під час виборів Президента був одним з головних юристів передвиборчого штабу Володимира Зеленського.

Галайчук – співавтор низки аналітичних та навчальних матеріалів з питань проведення виборчих кампаній та вирішення виборчих спорів в штабі кандидата на пост президента України Віктора Ющенка.

У  2007-2008 рр. брав участь в підготовці спостерігачів за виборами у Молдові, а в 2009 – був міжнародним спостерігачем за виборами в Афганістані.

Нагадаємо, раніше 1News повідомляло, що 13 вересня Верховна Рада достроково звільнила всіх членів Центральної виборчої комісії. За проект постанови проголосував 341 депутат.

Згодом  голова фракції Давид Арахамія сказав журналістам, що «Слуга народу» вже має список з 35 потенційних кандидатів на посади членів Центральної виборчої комісії.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close