УкраїнаЦікаве

НАЗК просить оштрафувати Ляшка за сумісництво

Національне агентство із запобігання корупції просить Печерський районний суд Києва оштрафувати голову парламентської фракції РПЛ Олега Ляшка на суму від 6,8 до 11,9 тис грн за поєднання депутатської діяльності з керівництвом ЗАТ “Редакція газети “Політика”, а також за дачу завідомо неправдивих пояснень. Про це повідомляє «Дзеркало тижня» з посиланням на «Українські новини».

Фото з "Фейсбук" Олега Ляшка
Фото з “Фейсбук” Олега Ляшка

Джерело в НАЗК заявило, що на момент 2006-2016 рр. Ляшко входив до виконавчого органу компанії і продовжує входити до складу її правління зараз.

У своїй декларації за 2015 року політик зазначив, що йому належить 33,3% акцій ЗАТ “Редакція газети “Політика”.

При цьому, згідно із законом “Про засади запобігання і протидії корупції”, який діяв на момент обрання Ляшка депутатом 8-го скликання, він зобов’язаний був передати належні йому корпоративні права іншій особі.

Наголошується, що політик не надав НАЗК доказів передачі своїх корпоративних прав в “Редакції газети “Політика” іншій особі шляхом укладання відповідного договору.

Згідно статуту ЗАТ, компанія є прибутковою, тому Ляшко порушив вимоги ч. 2 ст. 172-4 Кодексу про адміністративні правопорушення. Крім цього, ст. 25 “Про запобігання корупції” прямо забороняє депутатам входити до складу правління чи наглядової ради підприємства або організації.

Наголошується, що в НАЗК склали і скерували до суду протокол з проханням оштрафувати Ляшка на 5,1-8,5 тис. гривень.

Крім того, агентство просить оштрафувати політика на 1,7-3,4 тис. гривень за надання агентству завідомо недостовірної інформації, оскільки в письмових поясненнях Ляшко запевнив, що не є власником акцій ЗАТ і не підтримує з компанією зв’язку більше 10 років.

Нагадаємо, що 25 квітня глава парламентської фракції “Радикальної партії” Олега Ляшка протягом чотирьох годин допитували в НАБУ як свідка в рамках кримінального провадження про його можливе незаконне збагачення.

У декларації Ляшка є будинок у Конча-Заспі, квартири у Києві та інше майно приблизно на 20 млн грн. При цьому Ляшко не має у своєму розпорядженні жодного бізнесу.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close