Цікаве

Науковці знайшли у космосі незвичну зірку у формі гігантського сніговика

Дослідники вважають, що цей об'єкт виник внаслідок злиття двох "білих карликів" - зірок, які часто вибухають, перетворюючись на супернову

Науковці знайшли у космосі незвичну зірку у формі гігантського сніговика.

Вона більш масивна, ніж наше Сонце, але при цьому її діаметр становить лише дві третини від діаметра Землі, – інформує 1NEWS.

Дослідники вважають, що цей об’єкт виник внаслідок злиття двох “білих карликів” – зірок, які часто вибухають, перетворюючись на супернову.

Доктор Марк Голландс з Університету Варвіка розповідає, що це відкриття допоможе вченим краще розуміти, як такий процес трапляється.

“Найцікавіший аспект цієї зірки полягає у тому, що вона, схоже, нещодавно не змогла вибухнути як супернова. Не так і багато існує “білих карликів” з такою масою”, – відзначає вчений.

За його словами, дослідники все ще не мають достатньо даних про те, які саме зоряні системи перетворюються на наднові.

“Вивчивши цю “невдалу” супернову, а у майбутньому – схожі на неї зірки, ми дізнаємося багато нового про шляхи термоядерного самознищення”, – додає доктор Голландс.

“Білий карлик” – це зірка, на яку перетворюються об’єкти, схожі на Сонце, наприкінці свого “життя”, коли вичерпується їхнє ядерне паливо.

Вони втрачають майже всю свою атмосферу, й залишається лише дуже гаряче ядро. Важчі атоми у їхній атмосфері “тонуть”, а легші залишаються на поверхні. Деякі “білі карлики” мають майже чисту водневу або гелієву атмосферу.

Однак ця зірка, яка отримала назву WDJ0551+4135, має незвично багато вуглецю в атмосфері.

Це можна пояснити лише тим, що свого часу вона утворилася шляхом злиття двох “білих карликів”.

Джерело: ВВС Україна

Схожі записи
Close
Back to top button