Цікаве

Науковці встановили справжній вік Місяця

Дослідження, проведене вченими з Інституту геології і мінералогії Кельнського університету (Німеччина), показало: Місяць набагато старший, ніж прийнято було вважати, інформує 1NEWS з посиланням на Діалоги.

Згідно з новими даними, він сформувався вже через 50 мільйонів років після виникнення Сонячної системи, тобто його вік становить 4,51 мільярди років.

Автори наукової роботи проаналізували хімічний склад місячного грунту, доставленого на Землю місією «Аполлон».

«Порівнюючи відносні кількості різних елементів в породах, які утворилися в різний час, можна дізнатися, як кожен зразок пов’язаний з місячними надрами і затвердінням океану магми», – пояснив учасник дослідження доктор Рауль Фонсека.

Вважається, що в давнину Земля зіткнулася з великим космічним тілом. На орбіту викинуло хмару уламків, з яких згодом і утворився супутник планети.

«Новонароджений» Місяць був покритий магматичним океаном, який у міру охолодження створював різні типи гірських порід.

Ці породи досі можна знайти на поверхні супутника, так як на ньому, на відміну від Землі, немає потужної тектонічної і геологічної активності.

Вчені в ході аналізу виділили рідкісні елементи гафнію, вольфраму і урану в місячних породах.

Перші два особливо важливі, тому що являють собою природні радіоактивні «годинники». Відомо, що ізотопи гафнію-182 розпадалися на вольфрам-182, і цей розпад відбувався тільки в перші 70 мільйонів років існування Сонячної системи.

Виходячи з цих даних, автори визначили, що поверхня Місяця почала зміцнюватися вже через 50 мільйонів років після народження Сонячної системи. Отже, космічний катаклізм, який привів до його появи, трапився ще раніше.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close