Цікаве

NASA виклало в мережу відео з позаземними мелодіями

В рамках проєкту рентгенівської обсерваторії вчені вловлюють у космічній тиші неймовірні звуки, пише 1NEWS з посиланням на novyny.live.

В NASA опублікували чергову добірку звуків космосу. В рамках проєкту Sonification, яким керує космічна рентгенівська обсерваторія “Чандра”, вчені збирають дані, отримані з найпотужніших телескопів, та перетворюють їх у звуки. Це дає чудову можливість почути, про що мовчить космос.

Добірку звуків розмістили на сайті Chandra X-ray Observatory.

Цього разу в рамках проєкту космічній рентгенівській обсерваторії “Чандра” вдалось отримати неймовірні звуки зіркового скупчення Westerlund 2, наднової зірки SN 1572 та надгігантської еліптичної галактики у сузір’ї Діви М87.

Це скупчення молодих зірок віком від одного до двох мільйонів років, розташованих на відстані приблизно 20 000 світлових років від Землі.

Дані з телескопа Хаббл показують товсті хмари, в яких утворюються зірки, в той час як фіолетові промені – це рентгенівські знімки з телескопа “Чандра”. В озвученій версії цих даних звуки рухаються зліва направо, при цьому більш яскраве світло виробляє гучніший звук.

У цьому випадку звук наднової починається із центру та розширюється по колу. На зображенні містяться рентгенівські дані “Чандри”, де різні кольорі представляють невеликі смуги частот, пов’язаних з різним елементами, які рухаються як до Землі, так і від неї. Червоний колір означає залізо, зелений – кремній, а синій – сірку. Більш червоне світло дає найнижчі тони, а синє та фіолетове створюють більш високі ноти. Найнижчі ноти – червоні та сині кольори – переважають біля центру.

Гігантська чорна діра, що знаходиться в М87, вивчалась давно. Отримані дані показують, що чорна діра M87 випускає масивні струмені частинок, які взаємодіють з величезними хмарами гарячого газу, що її оточують.

Щоб перетворити рентгенівські знімки у звуки, зображення скануються та рухаються по годинниковій стрілці. Світло, що знаходиться далі від центру , чутне у більш високих тонах, а яскравіше світло звучить голосніше.

 

 

 

 

 

 

Back to top button