Цікаве

NASA відправить жінку на Місяць

У рамках програми під назвою "Артеміда" NASA вперше з 1972 року висадить на поверхню Місяця людей

NASA офіційно оприлюднила плани з повернення на Місяць до 2024 року, це коштуватиме 28 млрд доларів.

У рамках програми під назвою “Артеміда” NASA вперше з 1972 року висадить на поверхню Місяця людей, – інформує 1NEWS.

Це буде чоловік і жінка.

Утім, графік всього проєкту залежатиме від того, чи виділить американський конгрес 3,2 млрд доларів на створення системи посадки.

Астронавти полетять на космічному кораблі під назвою “Оріон”, що загалом нагадуватиме кораблі програми “Аполлон”, які використовували раніше для польотів до Місяця.

“Оріон” помістять на потужну надважку ракету SLS (Space Launch System – “Система космічних запусків”).

Адміністратор NASA Джим Брайденстайн розповів: “28 млрд доларів – це витрати на чотири наступні роки, пов’язані з програмою “Артеміда” та висадкою на Місяць. Це фінансування SLS, фінансування “Оріона”, системи посадки для людей, та, звичайно, скафандрів”.

Водночас він уточнив, що для програми критично важливо отримати від Конгресу 3,2 млрд доларів у 2021 року на розробку пілотованої системи посадки.

Палата представників вже підтримала виділення 600 млн доларів для місячного модуля.

NASA виділила вже 967 млн доларів для кількох компаній, які мають спроєктувати місячний модуль, що доправить астронавтів на місячну поверхню і забере їх звідти.

А у планах NASA на майбутнє десятиріччя – створення населеного “Базового табору Артеміда”, що матиме інфраструктуру для довгострокового дослідження Місяця.

Вчені хочуть дістати водяний лід з місячного південного полюса, щоб спробувати використати його для виробництва ракетного палива на Місяці – за умови успіху, це буде значно дешевше, ніж доправляти паливо з Землі.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close