Цікаве

Нардеп від «Самопомочі» засвітилась в компанії «регіоналів», які поскаржились в суд щодо Томосу

Серед народних депутатів, які звернулись в Конституційний суд України з поданням щодо відповідності Конституції України Постанови Верховної Ради «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні», виявилось прізвище нардепа від фракції «Самопоміч» Альони Бабак.

Своє рішення підписати відповідне звернення до Конституційного Суду вона поки не прокоментувала. Також наявність підпису Бабак під цим документом не прокоментували у «Самопопочі».

Варто додати, що при голосуванні за підтримку Верховної Ради звернення Президента України щодо надання Українській православній церкві автокефалії Альона Бабак утрималась.

Вона була єдиним депутатом від «Самопомочі», який не підтримав це звернення.

Нагадаємо, 47 народних депутатів України звернулись в Конституційний суд України з поданням щодо конституційності Постанови Верховної Ради «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні» від 19 квітня 2018 року № 2410–VIII.

Серед підписантів депутати фракції «Опозиційного блоку» в повному складі, представники фракцій «Відродження», «Воля народу».

Народні обранці підкреслюють, що Україні є світською державою і має бути нейтральною, безсторонньою щодо будь-яких різновидів віри.

На їхню думку, особливе ставлення держави до будь-якої релігії буде порушенням Конституції.

Депутати стверджують, що сама УПЦ не зверталась до Вселенського патріарха та не уповноважувала на це ані президента, ані парламент.

Зауважимо, що в березні 2017 року Альона Бабак повідомила про складання депутатського мандату через особисті причини. «Це виключно особисті причини. Я вважаю, що мені треба поміняти мою діяльність. Я не політик, я більше експерт. Для мене політична діяльність є складною, як для людини», – сказала вона.

Бабак також повідомила про своє рішення членам фракції і лідеру партії, меру Львова Андрію Садовому.

За її словами, ніяких розбіжностей з фракцією та партією у неї немає, навпаки, вона дуже вдячна своїм колегам за досвід.

Пізніше в прес-службі партії заявили, що таке рішення нардепа пов’язане з сімейними обставинами. «Альона, оцінивши свої життєві обставини, прийняла рішення, і ми до нього ставимося з глибокою повагою», – йдеться в повідомленні.

При цьому до сьогоднішнього дня вона залишається народним депутатом. Наприклад, у листопаді 2018 року Бабак коментувала запровадження пені за борги по комунальним рахункам.

Back to top button