Цікаве

Найстаріша фондова біржа України припинила існування

Українська фондова біржа існувала з 1991 року

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) анулювала ліцензію на здійснення діяльності з організації торгівлі на фондовому ринку ПрАТ “Українська фондова біржа” (УФБ, Київ) – найстарішої фондовій біржі країни, створеної в жовтні 1991 року постановою уряду.

“(…) У зв’язку з нездійсненням ліцензіатом вищевказаного виду професійної діяльності на фондовому ринку протягом року, згідно з наявними в Комісії адміністративних даних протягом 2020 року”, – йдеться в аргументації рішення регулятора від 6 квітня, оприлюдненого на його сайті.

Згідно з інформацією на сайті УФБ, минулий рік вона завершила з чистим прибутком 0,16 млн грн проти чистого збитку 0,25 млн грн роком раніше, виручка поки не оголошувалася, а в 2019 році вона дорівнювала 4,02 млн грн.

Активи біржі на кінець 2020 року становила 17,09 млн грн, в тому числі основні кошти – 13,21 млн грн. Вільні грошові кошти біржі були рівні 2,8 млн грн, власний капітал-16,09 млн грн.

Основними акціонерами УФБ, відповідно до системи розкриття НКЦБФР, є ТОВ “Джесван” – 34,45% і ТОВ “Український контракт” – 53,85%, а в держреєстрі бенефіціаром вказано главу правління Валентина Оскольського.

У реєстрі фондових бірж НКЦПФР зареєстровано ще чотири: ПрАТ “Українська міжбанківська валютна біржа” (УМВБ), ПАТ “Українська біржа” (УБ), ПАТ “Фондова біржа ПФТС” (всі три – Київ) і ПАТ “Фондова біржа “Перспектива”( Дніпро), хоча в попередні роки число фондових бірж в Україні доходило до десяти.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Back to top button