Цікаве

Найбільш важливі вітаміни, які потрібно отримувати в кожному віці

Перевірте, чи достатньо ви отримуєте необхідних вітамінів і мікроелементів?

Лікарі попереджають: немає нічого небезпечнішого, ніж безконтрольний прийом вітамінів і біологічно активних добавок. Але при цьому дуже важливо отримувати щодня всі необхідні нам вітаміни і мінерали. Ми приготували добірку вітамінів, які потрібні нам в кожному віці – регулярно здавайте аналізи, щоб переконатися, що Ви отримуєте все необхідне, і корегуйте раціон, якщо чогось не вистачає. Увага: ніколи не призначайте собі вітаміни самостійно, перш, ніж починати прийом, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

У підлітковому віці

Два найголовніших вітамінів, які підлітки повинні отримувати в достатньому обсязі – це кальцій і вітамін D. Згідно з міжнародними стандартами, добова норма кальцію для підлітків становить 1300 мг і 600 одиниць кальцію — в цьому випадку їх кістки будуть розвиватися нормально.

У 20 років

Між 20 і 30 роками все ще дуже важливо отримувати достатньо кальцію і вітаміну D, але також важливо, щоб у вас не виникало дефіциту вітамінів групи В, а також фолієвої кислоти і заліза.

У 30 років

Після 30 років пора починати піклуватися про здоров’я свого серця, а значить — отримувати достатньо жирних кислот омега-3. Риба жирних сортів – найпростіший спосіб задовольнити потребу в цих корисних жирах.

У 40 років

Після 40 років особливо важливо стежити за рівнем вітаміну D. Дефіцит цього вітаміну в дорослому віці пов’язаний з підвищеним ризиком самих різних захворювань, безпосередньо впливають на тривалість життя, від раку до діабету другого типу. Щоб отримати добову норму вітаміну D, досить 15-хвилинної прогулянки в сонячну погоду або порції жирної риби.

У 50 років

Як і раніше важливим залишається вітамін D, а також зростає потреба в кальції: вона стає вдвічі вище, ніж в підлітковому віці і становить 1200 мг на добу. Справа в тому, що в цьому віці ми не «будуємо» нашу кісткову систему, а зберігаємо її — а, як відомо, зберігати завжди складніше, ніж створювати з нуля.

У 60 років

Омега-3, кальцій і вітамін D як і раніше життєво необхідні як для здоров’я кісток і протистояння остеопорозу, так і для нормальної роботи нашого серця.

У 70 років і старше

На додаток до вже згадуваних вітамінів і жирних кислот нам стає критично важливий вітамін В12: після 70 років організму стає складно переробляти вітаміни групи В і йому потрібна додаткова підтримка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seven + 12 =

Back to top button