Цікаве

На Житомирщині знайшли фрагменти древнього міста періоду Київської Русі

Поблизу селища Городниця Новоград-Волинського району в серпні цього року був виявлений скарб епохи Володимира Великого, а на днях тут же виявили фрагменти древнього міста, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Все почалося з рідкісної знахідки — місцевий рибалка Сергій Комар, копаючи пісок, натрапив на 32 срібні монети періоду 1000 — 1019 років, про що повідомив історику Олександру Алфьорову. Два дні потому на місце виїхала група Житомирської археологічної експедиції, яка знайшла ще шість монет: п’ять — епохи князя Володимира і одну — часів його пасинка Святополка.

Знайдені монети. Фото: Олександр Алфьоров

Вчені вже охрестили цей скарб Городницьким — остання подібна знахідка датується 1876 роком, коли на Вознесенському узвозі в Києві знайшли 120 монет.

Більш того, як повідомив днями Алфьоров, археологи виокремили серед дерев та горбистої місцевості структуру досить великого міста. Давня Городниця мала дві лінії оборонних валів, а також ескарпи — оборонні круті схили. Виявлено також фрагменти обпаленої глини, з характерною для плінфи — квадратної цегли княжої доби — формою. Отже, робить висновок Алфьоров, перед нами град зі складними фортифікаційними спорудами і, очевидно, залишками цегляної будівлі (швидше за все, церкви).

З одного боку, це проливає світло на походження скарбу, з іншого — робить Городницю старше, ніж вважали історики. Перша згадка про це поселення міститься в Київському літописі 1127 року, але знайдені монети, а також залишки споруд змусять переглянути колишнє датування.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button