На Землю, зі зразками астероїда Бенну, повертається космічний апарат NASA
Космічний апарат Національної аерокосмічної адміністрації США (NASA) Osiris-Rex 10 травня залшив орбіту астероїда Бенну, щоб вирушити у більш ніж дворічну подорож на Землю, пише 1NEWS з посиланням на Радіо Свобода.
Апарат несе пил та фрагменти астероїда, які, як сподіваються науковці, допоможуть зрозуміти будову Сонячної системи і навіть умови формування життя на Землі.
Хоча відстань до астероїда становить 287 мільйонів кілометрів, Osiris-Rex ще двічі облетить Сонце, тому шлях до Землі становитиме 2,3 мільярда кілометрів.
Планується, що космічний апарат розміром як вантажний фургон доставить невелику пробну капсулу в пустельне місце в американському штаті Юта 24 вересня 2023 року.
Osiris-Rex зібрав зразки породи та пилу з астероїда в жовтні 2020 року, космічний апарат був запущений у 2016 році з Космічного центру Кеннеді.
Оскільки астероїд діаметром 500 метрів має невелику гравітацію, Osiris-Rex не приземлявся. Натомість він використовував робот-руку довжиною 3,4 метра для отримання зразків Бенну.
Науковці, які беруть участь у проєкті, підрахували, що в космічному апараті нині є від 200 до 400 грамів астероїдного пилу та гірських порід.