Цікаве

На Землі з’явилося нове «Чудо світу»

Як стало відомо Національної енциклопедії будівництва ProfiDom.com.ua, в каталог всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО внесено нове «чудо світу» – будинок британської астрономічної обсерваторії Джодрелл-Бенк, передає 1NEWS з посиланням на ProfiDom.com.ua.

Обсерваторія Джодрелл-Бенк була побудована в середині минулого століття і зараз стала першою в історії астрономічної станцією, яка отримала подібний статус. Вона містить кілька радіотелескопів і є частиною астрофізичного центру Манчестерського університету (Великобританія). Обсерваторія грає важливу роль в дослідженнях метеорів, квазарів, пульсарів, мазерів і гравітаційних лінз, а також бере активну участь у відстеженні космічних апаратів з самого початку космічної ери.

Заявка на включення Джодрелл-Бенк в список об’єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО була подана ще в 2010 році – майже одночасно зі Стоунхенджем, Великою китайською стіною і містом інків Мачу-Пікчу. Головна визначна пам’ятка обсерваторії – радіотелескоп імені Ловелла. На момент споруди в 1957 році він був найбільшим в світі параболічних рефлекторним телескопом, а зараз посідає третє місце по діаметру дзеркала (76 метрів).

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close