Цікаве

На вулицях Дніпра з’явився арт-проект, який нагадує: поруч іде війна

ванадцять металевих інсталяцій із простріляних людських силуетів розмістили у сквері та на Фестивальному причалі. Це проект хужожника та добровольця Олеся Кромпляс, передає 1News.

«Ці фігури нагадують усім нам, дніпрянам, що за 200 км від міста тривають бойові дії, і що кожен із нас міг опинитися на місці тих людей, які зараз мешкають у так званих сірих зонах, або стати жертвою війни. Тому ми не можемо забувати, що наші військові продовжують боронити країну.» – сказала на презентації проекту представник міської адміністрації Юлія Дмитрова.

Автор інсталяцій, ветеран АТО, воєнний журналіст Олесь Кромпляс зазначив, що назва проекту говорить сама за себе.

«Ці інсталяції – це простріляні силуети звичайних людей різних професій. Тобто на місці військових могли бути звичайні цивільні люди, які живуть своїм звичайним життям. Фігури завважки 20 кг кожна, виготовлені із товстого металу, вони добре закріплені. Зараз вони сріблястого кольору, а з часом темнішатимуть і чорнішатимуть. І від цього ще більш виразно проявлятиметься той біль війни, який з роками не проходить, а стає ще сильнішим, тобто буде чіткіша пам’ять про війну. Загалом усі мої проєкти є волонтерськими і безкоштовними. Шукаю тих людей, які в них зацікавлені. Приємно, що у Дніпрі знайшлися такі люди, меценати, які допомогли реалізувати один із них – «Війна поруч»», – розказав Олесь Кромпляс.

Джерело: ДніпроTV на YouTube

Останні новини

Back to top button