Цікаве

На великому бар’єрному рифі біля Австралії виявили підводний “хмарочос”

Біля берегів Австралії на Великому барʼєрному рифі вчені знайшли окремий риф висотою в 500 метрів, передає 1NEWS з посиланням на Свідок.

Відкриття зробило дослідницьке судно Falkor, яке вивчає океан навколо Австралії. Утворення зафіксували після сканування дна, яке транслювалося в прямому ефірі.

Риф має лезоподібний вигляд, його ширина в основі складає 1,5 кілометра.

Вчені вже встигли охрестити його підводним хмарочосом, оскільки він вище за такі будинки як Ейфелева вежа або Емпайр-Стейт-Білдінг в Нью-Йорку. До поверхні океану не вистачає 40 метрів.

На цій території є ще сім інших високих окремиз рифів, в тому числі риф на острові Рейн – важливе місце гніздування для зелених черепах.

“Стан наших знань про те, що відбувається в океані, дуже обмежений. Завдяки новим технологіям, які працюють нашими очима, вухами та руками в океані, ми маємо здатність досліджувати так, як ніколи раніше. Нові океанічні пейзажі відкриваються нам, розкриваючи екосистеми і різноманітні життєві форми, які ділять планету з нами”, – повідомила Венді Шмідт, співзасновниця Інституту океану Шмідта.

Довідково: Великий бар’єрний риф ­­- найбільша у світі система коралових рифів, яка розташована в Кораловому морі, уздовж східного узбережжя Австралії, її протяжність – 2300 км.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close