Цікаве

На Центральному вокзалі в Києві встановлять новий ескалатор: ще не гіперлуп, але їхати буде

«Укрзалізниця» оголошує відбір виробника для встановлення нового ескалатора на залізничному вокзалі в Києві. Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Не знаю як у вас, а в мене при згадуванні вокзалу станції Київ-Пасажирський одразу спадає на думку непрацюючий ескалатор. За добу ним користується близько ста тисяч громадян, а нескінченні профілактики викликали тільки скарги. Настав час рішучих змін», – заявив Криклій.

За його словами, «Укрзалізниця» оголошує відбір виробника ескалаторів для вестибюлю вокзалу. Це буде фінансовий лізинг.

«Кожен з виробників може запропонувати умови фінансового лізингу. Усі пропозиції від виробників будуть оцінені, виходячи з наступних критеріїв:

  • ціна пропозиції та наявність фінансових інструментів інвестування;
  • дизайн-проект;
  • енергоефективність.

«І хоча це ще не гіперлуп, але їхати буде», – пожартував міністр інфраструктури.

В той же час керівник «Укрзалізниці» Євген Кравцов повідомив, що завдання міністра вже взяте в роботу. «Спроба третя, але має бути вдала. Два роки поспіль хотіли встановити новий ескалатор на Центральному вокзалі. Оголошували тендер, і одразу стикались зі скаргами в АМКУ від наших «партнерів» з Крюківського заводу», – повідомив Кравцов.

За його словами саме це підприємство торги блокувало і «хотіло продати ескалатори практично вдвічі дорожче від своїх найближчих конкурентів».

«Так головний ескалатор країни перебивався ремонтами, а ми вимушені періодично зупиняти його на профілактику. Ескалатору 18 років. Своє він, скажемо прямо, відслужив. В день найбільший вокзал столиці приймає більше 100 тисяч пасажирів, коли проектували будівлю – на такий пасажиропотік не розраховували», – додав він.

При цьому керівник «Укрзалізниці» пообіцяв, що на вокзалі буде новий ескалатор. «Ми розширюємо сферу використання такого інструменту як фінансовий лізінг. Раніше так компанія отримала локомотиви GE та вагони, на черзі використання механізму з іншими активами – інвертори, крани та ескалатор», – зазначив він.

Кравцов додав, що в датах буде обережним, «але колеги з профільних департаментів обіцяють оформити всю необхідну документацію у найближчий місяць».

Tags

Останні новини

Back to top button
Close