На Сицилії виявили статуетки, які використовувалися в ритуальних цілях
Їх було знайдено над шарами руйнувань будинку. Це може вказувати на те, що мешканці міста залишили ці предмети після пограбування карфагенянами.
Археологи, які проводили розкопки в Долині храмів на Сицилії, виявили колекцію статуеток для жертвоприношень. Про це повідомляє Heritage Daily.
Долина храмів є частиною античного міста Агрідженто. Згідно з грецьким істориком Фукідідом, місто було засновано приблизно у 582-580 рр. до н.е. грецькими колоністами з Гели на сході Сицилії, а згодом колоністами з Криту та Родосу.
З 1997 року Долина храмів, яка охоплює 13 кв. км, включена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і відома тим, що в ній знаходяться одні з найкращих споруд давньогрецької цивілізації. Серед найвідоміших храмів: Храм Конкордії, Юнони, Геракла, Зевса, Кастора і Поллукса, Гефеста і Асклепія.
Тут також розташована гробниця Терона – великий пам’ятник пірамідальної форми, який, за версією вчених, був побудований на згадку про римлян, які загинули в Другій Пунічній війні.
Нещодавні розкопки виявили понад 60 статуеток: напівфігур, що зображують голови тварин (протомів), жіночі погруддя, масляні лампи, невеликі вази та бронзові фрагменти.
“Знахідки дають нам змогу зрозуміти динаміку руйнування Агрідженто в 406 р. до н.е. карфагенянами, коли жителям довелося тікати в напрямку міста Гела”, – повідомили представники пам’ятного місця.
Раніше повідомлялося, що В Румунії під час відпочинку в лісі археологи-любителі виявили цілий горщик скарбів.
У Тернопільській області знайшли скарб віком чотири тисячі років
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news