Цікаве

На Сицилії встановили статую Атланта якій близько 2500 років

На Сицилії встановили статую Атланта якій близько 2500 років

Фото: Giuseppe Greco
реконструйована статуя Атланта

Восьмиметрова статуя, датована п’ятим століттям до нашої ери, відреставрована і зібрана частинами, виставлена в Долині Храмів.

На Сицилії встановили восьмиметрову статую Атланта, датовану п’ятим століттям до нашої ери. Вона століттями пролежала серед античних руїн і пройшла 20-річну реставрацію. Про це повідомляє The Guardian.

Атлант був однією з 38 статуй, які підтримували храм Зевса в Долині храмів. У грецькій міфології він був титаном або богом, який був змушений нести небо на своїх плечах після поразки від Зевса.

“Атлант стане однією з головних пам’яток Долини Храмів. Нарешті ми можемо представити міжнародній спільноті цю грандіозну роботу”, – сказав Франческо Паоло Скарпінато, експерт із питань культурної спадщини.

Відомо, що статуї були виявлені в 1812 році Чарльзом Р. Кокереллом, молодим британським архітектором, який відвідав Агрідженто, щоб дослідити руїни стародавнього міста Акрагас, заснованого близько 582 року до нашої ери.

Кокерелл був одним з перших, хто зрозумів, що масивний кам’яний шматок біля старого храму Зевса – це не частина фронтону святилища, а голова статуї Атланта. Пізніше він ідентифікував інші частини статуї.

На думку археологів, Атлант розташовувався на зовнішній частині храму Зевса, допомагаючи підтримувати дах святилища, і так і не був завершений через війну з Карфагеном. Згодом храм був зруйнований землетрусами.

У 1920 році археолог Пірро Марконі розкопав різні артефакти, що призвело до реконструкції першої версії статуї, яка зберігається в Археологічному музеї Агрідженто.

У 2004 році парк “Долина храмів” розпочав масштабну дослідницьку кампанію під керівництвом Німецького археологічного інституту Риму.

Зараз Долина храмів є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та найбільшим археологічним парком у світі. Вона займає площу 1600 гектарів і містить руїни семи храмів, міські стіни, в’їзні ворота, агору, римський форум, а також некрополі та святилища.

Раніше повідомлялося, що мідний кинджал, якому понад 4 000 років, було знайдено в лісі поблизу міста Ярослав на річці Сан на південному сході Польщі.

У Данії знайшли рідкісну 1500-річну каблучку

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button