Цікаве

На старих книгах можна непогано заробити: як це зробити

Цінний скарб на ваших книжкових полицях. Не поспішайте віддавати або викидати стару літературу, адже на ній можна непогано заробити, якщо віднесете букіністам. Від чого залежить вартість книги і які екземпляри завжди будуть в попиті – розповідає 1News.

Книги роками припадають пилом на полицях: місця займають багато, а перечитувати немає бажання і часу. Але в вашій книжковій шафі може виявитися і не звичайний екземпляр, а справжній скарб, запевняють букіністи.

На раритетні видання полює архітектор Євген Совінський. Частину своєї колекції він отримав у спадок, але витрачає чимало, щоб її поповнити. Він купував книги вартістю від 200 гривень і закінчуючи кількома тисячами, в залежності від видання, його рідкості та тиражу.

Купує Євген переважно в букіністичних магазинах або на так званих блошиних ринках, які є в кожному місті. Що в магазинчиках, що на ринках – вартість не надто відрізняється. Люди приносять непотрібні їм книги, букіністи дають за це гроші. Ціна залежить від змісту, стану і року видання. Найпопулярніші зараз – точні науки.

 

Перше видання книги Джоан Роулінг "Гаррі Поттер і філософський камінь"

Перше видання книги Джоан Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь”

Продавець в книжковому магазині Наталі Сотник розповідає, що вони купують історичні та філософські екземпляри, художні – вибірково. Знають про існування спеціалізованих магазинів не всі. Тому книги продають і купують переважно в інтернеті. Але найчастіше, щоб не морочитися, їх зовсім віддають в макулатуру. А дарма, кажуть колекціонери, адже в пунктах прийому вторсировини на цінність книги ніхто не звертає уваги. Кілограм – не більше трьох гривень.

“Ви не можете собі уявити, що люди викидають. Вони викидають наукову літературу, дитячі книги з дуже відомими ілюстраторами”, – каже букініст Георгій Петросянц.

Одні люди викидають, а букіністи збирають і деякі екземпляри продають потім навіть за тисячу гривень. Експерти кажуть, що в попиті завжди будуть книги з психології, математики або географії. Чим старше видання, тим воно дорожче. А ось на чому заробити навряд чи можна – так це на романах.

Джерело: Сьогодні

Back to top button