Цікаве

На Сонці виявили вогняні дощі: як це виглядає

Астроном-любитель Джейсон Гензель виявив рідкісне явище на Сонці, відоме як коронарний дощ. Зафіксувати це явище Джейсону вдалося за допомогою вручну зібраного сонячного телескопа та побачити дощ з відстані в 150,49 мільйонів кілометрів.

Корональний дощ – це явище, яке іноді відбувається в сонячній короні, коли гаряча плазма охолоджується і конденсується в сильні магнітні поля, що пов’язані з областями, котрі створюють сонячні спалахи. Плазма притягається до магнітних полів, перш ніж конденсуватися, і поступово випадає назад на поверхню Сонця у вигляді своєрідних опадів, розповідає 1News.

Магнітні поля невеликі, проте заряджена плазма змушена переміщатися уздовж ліній магнітного поля і виглядає яскравою на ультрафіолетовій довжині хвилі, окреслюючи поля і поступово повертаючись до поверхні Сонця.

Сонце на фотознімку виглядає темним через спеціальний фільтр, який дозволяє відсіювати пряме сонячне світло, залишаючи видимою тільки корону для докладного її вивчення. Джейсон також показав, що затемнення Сонця при подальшій обробці фактично допомагає неозброєним оком помітити слабкий контраст в структурі, що допомагає помітити незвичайні явища в атмосфері нашої зірки.

Астроном також зазначив, що плазма в атмосфері Сонце розігрівається до мільйона градусів за Кельвіном.

Джерело: Сьогодні

Останні новини

Back to top button