Цікаве

На поверхні астероїдів вперше виявили воду

На поверхні астероїдів вперше виявили воду

Фото: NASA
вчені вперше виявили молекули води на поверхні астероїдів

Нещодавнє дослідження з використанням даних інфрачервоного телескопа SOFIA виявило воду на двох астероїдах.

Міжнародна група дослідників з використанням даних інфрачервоного телескопа SOFIA виявила воду на астероїдах Ірис і Масалія. Про це повідомляє Science Alert.

На орбіті Сонця обертається близько мільйона астероїдів, і вчені були переконані, що вода на них повинна була випаруватися. Однак нове дослідження суперечить цій теорії.

Ірис має 199 км в діаметрі, що робить його більшим за 99 відсотків інших астероїдів. Він обертається навколо Сонця в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером на середній відстані 2,39 астрономічних одиниць, здійснюючи один оберт за 3,7 року.

Діаметр Масалії становить 135 км, а орбіта схожа на орбіту Іриса.

Астероїди в Сонячній системі дещо відрізняються за складом і структурою. Ближче до Сонця переважають силіконові астероїди, позбавлені льоду, а далі – крижані.

Вчені сподіваються, що вивчення розподілу астероїдів допоможе зрозуміти склад і переміщення елементів у Сонячній системі до того, як сформувалися планети і астероїди. Також стане зрозумілою їхня поширеність в екзопланетних системах і ймовірність існування позаземного життя.

Зазначається, що це не перше подібне дослідження. У жовтні 2020 року SOFIA виявила воду на Місяці. Використовуючи інфрачервону камеру для слабких об’єктів (FORCAST), на поверхні знайшли молекули води, еквівалентну приблизно 350 мілілітрам води в кубічному метрі ґрунту.

Раніше повідомлялося, що телескоп “Hubble” виявив зореутворюючу область, відому як IRAS 16562-3959.

Під кригою супутника Сатурна знайдено океан

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button