Цікаве

На орбіту Марса виходить перша міжпланетна місія ОАЕ

Запущений на Марс, дослідницький зонд Об’єднаних Арабських Еміратів “Hope” (“Надія”), сьогодні, 9 лютого, має вийти на орбіту Марсу, повідомляє 1NEWS з посиланням на prm.ua.

Вихід зонда “Hope” на орбіту Марса повинен відбутися о 17:42 за київським часом. До Червоної планети першій арабській міжпланетній місії залишилося подолати 172 283 кілометри. Всього за майже 7 місяців польоту апарат подолав 480 мільйонів кілометрів.

За умови вдалого переходу на орбіту, ОАЕ стануть п’ятою країною (організацією) в світі, що відправила космічні апарати на Марс, після СРСР, Китаю, Індії та Європейського космічного агентства; а також третьою країною, яка успішно виконала місію з першої спроби.

Мета місії ОАЕ на Марс – вивчити атмосферу, кліматичні умови й зміну пір року. Апарат повинен залишатися на орбіті протягом всього марсіанського року, тривалість якого майже вдвічі довше у порівнянні з земним. Космічний зонд також вперше проведе вивчення нижніх шарів атмосфери, де формується марсіанська погода, в тому числі пилові бурі. Корабель оснащений трьома камерами, що дозволяють вести спостереження за атмосферою Марса у видимому, інфрачервоному й ультрафіолетовому діапазонах.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button