Цікаве

На орбіті Землі випробували космічного сміттяра

На орбіті Землі випробували космічного сміттяра

Фото: space.com
Нова технологія зможе відстежити траєкторію найменших шматочків сміття в космосі

Приватні й державні компанії з різних країн зможуть отримати детальну інформацію про рух найкрихітніших уламків, щоб коригувати орбіти своїх супутників та інших апаратів на орбіті.

Британська компанія ODIN Space створила новий метод відстеження крихітних фрагментів космічного сміття. Він вже пройшов перші демонстраційні випробування на орбіті. Про це пише Space.

Розробка зайняла два роки. Перший датчик для виявлення шматочків сміття розмістиили на супутнику ION компанії D-Orbit. Його вже відправили в космос наприкінці червня.

Датчик маж дуже високу чутливість, тому вловлює рух найкрихітніших уламків на орбіті.

“Наразі відомо про те, що навколо Землі обертаються десятки тисяч уламків космічного сміття. Їхня кількість дуже швидко зростатиме в найближчі десятиліття через зростання кількості космічних запусків. Нинішні методи відстеження космічного сміття дають змогу виявити фрагменти розміром не менш ніж 10 см. Але в компанії ODIN Space вважають, що їхній датчик зможе виявити уламки розміром до 1 см, які летять майже непомітно зі швидкістю кулі та становлять загрозу для супутників, космічних станцій та іншої інфраструктури в космосі”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше астрономи виявили невідому планету величезних розмірів під назвою UN271 2014, яка доповнила Сонячну систему.

Виявлено раніше не відоме явище на Сатурні

 

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button