Цікаве

На одіозного суддю Вищого господарського суду завели кримінальну справу в Австрії, – нардеп

Віденська прокуратура підозрює тимчасово відстороненого від правосуддя суддю Вищого господарського суду України Артура Ємельянова та його дружину у вчинення кримінальних правопорушень. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Сергій Лещенко та оприлюднив відповідний документ.

Лещенко уточнює, що Ємельянов перебуває під слідством за статтями 105 (абзац 1) і 106 Кримінального кодексу Австрії – «примус до вчинення злочину шляхом насильства або погрози». «Також під слідством його дружина, з якою він нібито розлучився, щоб сховати кінці українських кримінальних справ в воду», – зазначає нардеп.

Стаття 105, абзац 1 Кримінального кодексу Австрії: «Той, хто примушує іншу особу шляхом насильства або реальної загрози до дії, потуранню або бездіяльності, карається позбавленням волі до одного року або штрафом».

Стаття 106: Тяжкі форми примусу. У цій статті три частини. Покаранням у вигляді позбавлення волі від 6 місяців до 5 років карається тяжка форма примусу, яка пов’язана з загрозою смерті, тілесних ушкоджень, викрадення (абз 1), перебування особи через примус тривалий час в болісних станах (абз. 2) або якщо особа залучена через примусу до проституції, порнографії або ж виконує такі дії (бездіяльність), які зачіпають її важливі особисті інтереси (абз. 3).

«Суддя Ємельянов став синонімом корупції в господарських судах України. При цьому у нього виявлені рахунки в Ліхтенштейні, готелі в Австрії, а його гроші крутяться в контрафактному тютюні, який почало виробляти оточення Миколи Мартиненка в Жовтих Водах», – зазначив народний депутат Сергій Лещенко.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року проект журналістських розслідувань “Схеми” повідомляв, що колишня дружина судді Вищого госпсуду Ємельянова Світлана володіє елітною нерухомістю у різних куточках світу: віллою в Анталії, апартаментами в Дубаї, двома готелями у Відні, а також фірмою, яка керує трьома готелями у Франкфурті-на-Майні (Німеччина). Журналісти підозрюють, що Ємельянов оформив фіктивне розлучення з дружиною, аби не декларувати майно.

4 червня Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила Артура Ємельянова від здійснення правосуддя.

У жовтні 2018 року Служба безпеки заявила, що підозрює Ємельянова у фінансуванні терористичних організацій в ОРДЛО. «Для легалізації отриманих коштів суддя через довірених та підставних осіб, зокрема, скуповував бізнес об’єкти та комерційну нерухомість на тимчасово окупованих терористами територіях Донеччини», –  зазначається у повідомленні СБУ.

Крім того, в одному з приміщень, придбаних суддею у Донецьку, нібито був розміщений підрозділ фейкового Центрального банку «ДНР».

Також додамо, що колишній начальник Ємельянова у Вищому господарському суді Віктор Татьков також підозрюється у незаконному збагаченні. На початку жовтня 2018 року стало відомо, що Подільський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт понад 100 об’єктів нерухомості, що належать оточенню екс-голови Вищого госпсуду Віктора Татькова.

У списку 110 приміщень загальною площею понад 6,5 тис. кв.м., їхніми власниками є 28 фізосіб і дві юридичні особи – ТОВ “Лідер Групп” та ТОВ “Ріалдон”.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Верховна Рада звільнила Татькова з посади судді, оскільки він підпадає під дію закону “Про очищення влади” (про люстрацію).

Згодом стало відомо, що Татьков попросив притулку в Австрії.

У жовтні 2016 року ГПУ повідомила про підозру Татькову та його заступнику Артуру Ємельянову в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ.

За результатами розслідування програми “Схеми”, на родичів та незаможних друзів екс-голови Вищого господарського суду Віктора Татькова записано близько сотні об’єктів нерухомості в Україні та близько десяти – в Іспанії.

Крім того, журналісти з’ясували, що дружиною Татькова є українська співачка Ярослава Красильникова, на яку також записана велика кількість нерухомості.

1News додає, що згідно зі сторінками Красильникової у соціальних мережах, подружжя мешкає у Відні разом з двома дітьми.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close