Цікаве

На Нобелівську премію миру збираються номінувати школярку зі Швеції

Грету Тунберг, шведську школярку, яка надихнула міжнародний рух по боротьбі зі зміною клімату, було висунуто кандидатом на здобуття Нобелівської премії миру цього року, інформує 1NEWS.

Тунберг було номіновано трьома норвезькими депутатами.

У разі перемоги вона стане наймолодшою володаркою Нобелівської премії, “побивши рекорд” пакистанської правозахисниці Малали Юсуфзаі. У віці 17 років вона стала наймолодшим лауреатом Нобелівської премії за “боротьбу проти утисків дітей і молоді та за права дітей на освіту”.

Нагадаємо, Грета здобула популярність завдяки сміливій критиці на адресу політиків, яких, на її думку , мало турбує майбутнє планети.

“Це велика честь для мене. Неймовірно, хоча і трохи дивно”, – так прокоментувала Грета звістку  про номінацію на Нобелівську премію миру, повідомляє “Euronews”.

Вперше дівчинка привернула увагу громадськості в серпні 2018 року – після того, як організувала страйк біля парламенту Швеції. Щоп’ятниці вона стояла перед риксдагом із закликом до політиків почати виконувати умови Паризького договору щодо клімату.

Вона навіть заявила, що не буде ходити до школу до тих пір, поки влада Швеції не піде назустріч. Цим вчинком Грета Тунберг надихнула сотні тисяч школярів по всьому світу: прогульниця перетворилася в приклад для наслідування.

В результаті активістку запросили виступити на Всесвітній конференції з клімату під егідою ООН і надали трибуну на Давоському форумі, де 16-річний підліток Грета Тунберг стала мало не головним героєм новин, затьмаривши деяких лідерів світових держав.

Втім, у неї є і критики, які вважають, що Тунберг в силу її віку властиві занадто радикальні погляди на екологію.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close