Цікаве

На Марсі виявили систему солоних озер

Таке відкриття зробив міжнародний колектив дослідників, проаналізувавши дані з радара MARSIS, який вивчає атмосферу і поверхню Червоної планети, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Аналіз даних підтвердив, що об’єкт, який був виявлений під льодовиком на південному полюсі Марса раніше, є озером з рідкою водою. Вчені припускають, що вода в підлідних озерах Марса зберігає рідкий стан навіть при екстремально низьких температурах – вода не замерзає через високий рівень розчинених в ній солей.

Радар MARSIS, який вивчає Марс, перебуваючи на борту орбітального апарату Mars Express, зібрав дані про ділянку марсіанської поверхні в районі південного полюса планети, де раніше було виявлено озеро під льодовиком. Нове дослідження підтвердило, що мова йде про рідке озеро, плюс, вчені помітили кілька інших невеликих озер в тому ж районі.

Під льодовиками Марса, імовірно, знаходиться ціла мережа водойм. Вчені вважають, що мережа озер заповнена надзвичайно солоною водою – це пояснює, чому водойми не замерзають при дуже низькій температурі. Відкриття, як відзначають його автори, дозволяє намітити нові ніші, в яких могло б існувати гіпотетичне марсіанське життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close