Цікаве

На київському летовищі встановлять пам’ятник геніальному авіаконструктору

Уже готові близько 90% деталей, з яких виливають скульптуру

Наприкінці серпня в столиці презентують пам’ятник видатному киянину, всесвітньо відомому авіаконструктору Ігорю Сікорському. Встановлять його, як і анонсували, перед аеропортом, що тепер носить ім’я Сікорського (колишній аеропорт “Жуляни”), повідомив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє 1News.

“Робота над створенням пам’ятника сьогодні в розпалі. Скульптура Сікорського стоятиме на постаменті у вигляді напівсфери зі стилізованою картою світу. Триматиметься фігура на одній точці – ніби відриваючись від землі в небо. Оскільки Сікорський є конструктором першого у світі гелікоптера, в руці він триматиме своє творіння”, – розповів Кличко.

Як і монумент Іллі Муромця, скульптуру Ігоря Сікорського «створюють» з допомогою 3D принтера. Понад 90 % елементів фігури вже віддрукували – а це близько 500 деталей! Тепер їх виливають з бронзи і потім зварюватимуть.

Висота пам’ятника з постаментом буде 7,2 м. Постамент виготовлять з граніту, карту та фігуру авіаконструктора – з бронзи.

Працює над пам’ятником відомий скульптор, автор “Дітей, які запускають кораблики”, “Іллі Муромця” Володимир Журавель. Проект реалізовується за підтримки меценатів. Тому бюджетних коштів на нього не витрачали.

“Попри те, що Ігор Сікорський більшу частину свого життя жив та працював у США, перший в світі апарат вертикального злету він зібрав та запустив саме в Києві, в дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських”, – зауважив столичний очільник.

Джерело: Віталій Кличко у Facebook

Останні новини

Back to top button