Цікаве

На Гаваях знайшли величезні підземні річки

Вченим вдалося з’ясувати, чому в водоносних горизонтах Гаваїв так мало прісної води. Виявилося, що вся справа в гігантських підземних річках, які течуть між базальтовими плитами на різній глибині і забирають її в океан, повідомляє 1NEWS з посиланням на zn.ua.

Недавні дослідження показали, що в водоносних горизонтах, з яких добувається більша частина прісної води на Гаваях, набагато менше води, ніж повинно бути. Виявилося, що велика кількість багатих поживними речовинами підземних вод просочується в океан. За допомогою ізотопного аналізу дослідники з’ясували, що в водоносний горизонт надходить набагато більше води, ніж він насправді утримує. Щоб розібратися в тому, що ж відбувається насправді, вчені вирішили дослідити провідність берегових вод.

Прісна вода проводить електричний струм гірше за морську, оскільки в ній розчинено менше солей. Саме цією різницею в провідності і скористалися дослідники. Вчені пропливли вздовж берегової лінії на човні, який буксував за собою спеціальний дослідницький апарат. Пристрій поширював електромагнітні хвилі через воду і фіксував відбитий сигнал.

Так дослідники визначили області з більшою і меншою провідністю протягом 200 кілометрів уздовж берегової лінії. На основі цих даних автори змогли скласти карту і виявили, що між насиченими солоною водою вулканічними базальтами течуть підземні прісноводні річки. Ці річки мають довжину близько 35 кілометрів і простягаються щонайменше на 4 кілометри на захід від берегової лінії. За оцінками дослідників, резервуари, з яких випливають такі річки, містять сумарно близько 3,5 кубічних кілометрів прісної води.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button