Цікаве

На дні океану виявили сліди древніх зірок

Вчені знайшли на дні океану сліди елементу залізо-60. Цей радіоактивний нуклід, стверджують фахівці, формується під час вибуху наднових зірок і розпадається протягом 2,6 мільйонів років, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Крім того, ще через 15 мільйонів років ядра заліза-60 стабілізуються і трансформуються. Тим самим будь-яка присутність даного елемента в сучасному світі, як правило, є свідченням того, що на Землю він був занесений з космосу вже в процесі зародження планети.

Попередня гіпотеза, висунута науковим співтовариством, спиралася на те, що Сонячна система рухається крізь залишки древніх зірок, що спалахнули мільйони років тому. Перш сліди зазначеного нуклида вже знаходили на навколоземний орбіті і навіть в снігах Антарктиди – це і дозволило фахівцям зробити висновки про те, що ізотоп потрапив на Землю безпосередньо з міжзоряної хмари.

Однак результати нових досліджень дозволили пролити світло на деякі деталі і змінити позицію. Вчені стежили за ізотопним складом океанських вод, вік яких становить не більше 33 тисячі років. Отриманими ними результати свідчать про те, що залізо-60 в них зберігається на стабільному рівні, в той час як ізотопи позаземного походження є нестабільними. Найімовірніше, мова йде про свого роду сліди вибухів наднових зірок, які відбулися багато мільйонів років тому і точно застали процес зародження самої Землі.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close