Цікаве

На дні Балтійського моря водолази знайшли 400-річний корабель в ідеальному стані

Водолази виявили затонулий голландський флейт на дні Балтійського моря. Корабель провів у воді 400 років, і, тим не менш, зберігся у майже ідеальному стані, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Команда дайверів виявила корабель на дні Фінської затоки. Це – трищоглове судно з містким корпусом і максимальною вантажопідйомністю. Як вважають експерти, корабель перебував у флоті Голландської імперії у 17 столітті.

Що призвело до краху цього корабля – загадка. Дайвери так і не знайшли пошкоджень, що призвели до затоплення. Ймовірно, його могло віднести у відкрите море під час шторму з місця швартування, але це лише здогадки. Також водолази виявили повні трюми, однак, що саме перевозив даний флейт – невідомо, оскільки все занесено мулом, який накопичувався там 400 років/

«Корпус цілий. Він знаходиться посеред моря, тому не сів на мілину», – пояснив один з дайверів, Джуні Полкко.

Те, що корабель залишився цілим, експерти пояснюють так: Балтійське море має низьку солоність, плюс низькі температури, що багаторазово уповільнює процеси гниття і розкладання. Крім того, в таких умовах не живуть такі організми як корабельний черв’як.

 

Останні новини

Back to top button