Цікаве

На Черкащині знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького

У Суботові Черкаської області виявили підземний склеп, який, найімовірніше, став місцем поховання гетьмана Богдана Хмельницького.

Шукали понад 300 років: на Черкащині знайшли ймовірну могилу Богдана Хмельницького

Могилу, яку шукали протягом понад 300 років, знайшли в Свято-Іллінській церкві. Про це повідомляє 1News.

Зазначається, що під підлогою храму на глибині майже 2 метрів вчені зафіксували геофізичну аномалію, джерелом якої називають великий археологічний об’єкт.

“Раніше не було можливості досліджувати підземний простір до такої глибини, не руйнуючи його. За результатами опрацювання даних георадарного зондування ми отримали чітке тривимірне зображення аномалії в центральній частині церкви. Її геометрія і розміри (довжина 3 м, ширина 1,3 м) відповідають об’єкту, схожому на склеп”, – поділилися археологи.

За їхніми словами, під час робіт у церкві застосовувався один із найпоширеніших і перевірених у світовій практиці геофізичних методів – високочастотних електромагнітних зондувань або георадарний метод. За допомогою 4 георадарів, у яких різна робоча частота, було обстежено простір під підлогою церкви.

Водночас вчені впевнені, що нові дані про поховання Хмельницького можуть змінити загальноприйняту версію його смерті й розкрити головну інтригу декількох століть. “Нас чекає низка вражаючих сенсацій”, – підсумували дослідники.

 

Джерело: “Фонд Великий льох

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close