На аукціоні продадуть тканину з ДНК Наполеона Бонапарта
У 200-річчя з дня смерті Наполеона з молотка піде закривавлена матерія, якій було прикрите тіло імператора після розтину, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.
Після зречення від престолу в 1815 році Наполеон був засланий на острів Святої Єлени в Атлантичному океані. Місцем проживання колишнього імператора і його свити став маєток Лонгвуд-Хаус. Будинок оточували вартові, дозорні повідомляли сигнальними прапорцями про всі переміщення почесного в’язня. З жовтня 1816 року стан здоров’я Наполеона стало погіршуватися, 15 квітня 1821 року він продиктував свій заповіт, а 5 травня того ж року помер.
Ад’ютант Наполеона Шарль-Трістан Монтолон, худ. Е. Пінгрі
Через 200 років з дня смерті Бонапарта, у колекціонерів буде рідкісна можливість придбати тканину, якою накривали тіло імператора після розтину.
Близько 360 предметів будуть виставлені 5 травня на продаж аукціонним будинком Osenat. Закривавлена тканина оцінюється в 15000 євро, до лота додається записка, написана в 1875 році герцогом Бассано, батьку якого подарував цей фрагмент матерії маркіз Монтолон — ад’ютант імператора, що пішов за ним у вигнання.
«Плями крові містять ДНК імператора», — зазначив в коментарі для Reuters аукціоніст Жан-П’єр Осенат. Серед інших представлених артефактів — пасмо волосся Наполеона, пара його шовкових панчіх, сорочка з довгими рукавами з вишитою літерою N, обідня тарілка, кришталевий кубок, а також предмети одягу.
«У Наполеона було безліч сорочок, — підкреслює Осенат. — Він був одержимий чистотою. Імператор три-чотири рази на день приймав ванну, виливав на себе від 20 до 30 літрів одеколону на місяць і постійно змінював сорочки».
«Маленький капелюх» Наполеона на картині Ернеста Мейссонье, 1814
Його наряд був частиною ретельно продуманого образу, пов’язаного в суспільній свідомості з капелюхом-двукутником. На початку XIX століття такі капелюхи носили так, щоб кути були спрямовані вперед і назад, але Наполеон змінив кут, щоб привернути увагу, — каже аукціоніст Жан-Крістоф шатен.
Багато з виставлених на торги особистих речей Бонапарта були привезені з Лонгвуд-хауса — останньої резиденції Наполеона на острові, який продувається всіма вітрами.
У 1840 році король Луї-Філіп I відправив на острів Святої Єлени делегацію для виконання останньої волі Наполеона — бути похованим у Франції. Останки імператора були перевезені на фрегаті «Бель Пуль» на батьківщину. У морозний день 15 грудня кортеж проїхав вулицями Парижа на очах мільйона французів. Останки були поховані в Будинку інвалідів у присутності наполеонівських маршалів.