Цікаве

Мистецтво під час карантину: які вистави можна подивитися онлайн

Сьогодні, під час карантину в зв’язку з поширенням коронавірусу, віртуальні тури як ніколи актуальні. 1News пропонує добірку безкоштовних спектаклів і виставок з різних куточків світу.

Театри багатьох країн закриті для відвідувачів, проте багато з них не позбавляють глядачів культурного дозвілля, і транслюють уявлення в мережі. Як безкоштовно побувати у Віденській опері, Берлінській філармонії, театрі Івана Франка та ін.

Віденська опера

Віденська державна опера закрита на карантин щонайменше до 2 квітня. Але щовечора найбільший театр Австрії транслює в мережі безкоштовні спектаклі зі свого архіву. Трансляції починаються о 17:00 або 19:00 (18:00 і 20:00 за київським часом), записи також будуть доступні на сайті протягом 24 годин.

Берлінська філармонія

Знаменита філармонія в Берліні теж закрита на певний час через загрозу коронавірусу. Однак до 31 березня всі бажаючі можуть отримати безкоштовний доступ на місяць до всіх архівних концертів за спеціальним промокодом BERLINPHIL. Для цього потрібно зареєструватися на сайті.

Метрополітен-опера

З 16 березня Метрополітен-опера запустила Nightly Met Opera Streams – безкоштовну серію стрімів вистав Live in HD. Всі трансляції будуть починатися о 19:30 за північноамериканським східним часом (різниця з Києвом -6 годин) і залишаться доступні ще 20 годин. Сайт опери.

Інтерактивна виставка “Сила підпису”

Експозиція виставки, створеної до 15-річчя юридичної фірми Sayenko Kharenko, переведена в формат 3D і доступна онлайн на сайті.

Ви дізнаєтеся про історію підписи від шумерів до наших днів. Завдяки віртуальному туру можна опинитися у бібліотеці з величезними книгами, які розповідають про найважливіші підписи в історії людства. Побачити унікальні документи: універсал гетьмана Івана Виговського 1663 року, чернетку IV Універсалу, який вперше у ХХ столітті проголосив незалежну українську державу, Акт відновлення Української Держави 1941 року, розпорядження Симона Петлюри про початок партизанської роботи, надруковане на носовій хустинці. Дізнатися історію підписання Акта проголошення незалежності України і Біловезької угоди в 1991 році – документів, які завершили історію Радянського Союзу і оформили народження незалежних країн.

Національний театр імені Івана Франка

Подивитися вистави Національного театру ім. Івана Франка також можна онлайн. Початок вистав о 19:00, а посилання на трансляцію з’являються на Facebook о 18:55. До 31 березня глядачам покажуть “Касандру” Лесі Українки, “Украдене щастя” Івана Франка, ювілейний вечір з нагоди 75-річчя від дня народження Богдана Ступки, і багато іншого.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close