Цікаве

Минулого року Гренландія втратила рекордну кількість льоду

Льодовий щит Гренландії, який є другий за величиною, у 2019 році втратив рекордну кількість льоду — 532 млрд тонн. Лише в липні розтануло 223 млрд тонн льоду, інформує 1NEWS з посиланням на Громадське.

Дослідники вважають, що вода з Гренландії, яка розтанула у 2019 році, може затопити всю Велику Британію приблизно на 2,5 метри.

Для порівняння у 2003-2016 роках Гренландія втрачала приблизно 255 мільярдів тонн льоду за рік. До того ж торік льодовик втратив на 15% більше льоду, ніж у 2012 році, коли теж розтанула велика кількість щита.

Чому рекорд стався у 2019 році?

Танення пов’язують зі зміною клімату. 2019 був третім найгарячішим роком з 1800-х років, а температура повітря в Арктиці теж піднялася до рекордних значень.

На думку вчених, постійне зростання температури, незначні снігопади разом із безхмарністю дозволили більшій кількості сонячних променів потрапити на льодовик, а це й призвело до рекордного танення.

2019 року передували два холодні роки, які трохи зменшили танення льодовика. У 2017 та 2018 році в Гренландії випало багато снігу, а влітку було аномально холодно. Проте тимчасове похолодання не убезпечило від різкого танення у 2019 році.

Гренландія також досягла точки неповернення і тепер льодовик не зможе повернутися до своїх попередніх розмірів і надалі лише продовжуватиме танути, навіть якщо глобальна температура на Землі припинить рости.

Науковці передбачають різке танення льодовиків у майбутньому, але вони не спрогнозували, коли це може статися.

Чим танення загрожує?

До кінця століття тільки через танення Гренландії рівень води підніметься на 10 сантиметрів. Загалом же очікується, що рівень води до 2100 року підніметься на метр.

Це означає, що під водою можуть опинитися прибережні міста: Лондон, Шанхай, Гонконг, Колката, та острови в Тихому океані. Через це постраждають щонайменше 300 млн людей по всьому світу.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button