Цікаве

Москаль: для припинення обстрілу треба перекрити бойовикам воду, світло та газ

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль заявив, що для припинення вогню в Авдіївці необхідно перекрити подачу води, світла та газу на окуповані території. Розповідає 1News з посиланням на Ua1.

33_main

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За словами Москаля, під час його роботи в Луганській області у 2014-2015 рр. підконтрольні Україні населені пункти неодноразово опинялися під обстрілами і в ситуаціях, коли необхідно було ремонтувати мережі під звуки артилерії.

“Один раз представники ОБСЄ навіть домовилися з бойовиками, що ті пустять на нейтральну територію біля Трьохізбенки наших ремонтників для відновлення перебитого обстрілами газопроводу і ліній електропередач (ЛЕП). Взимку 2014-го люди там замерзали без світла й тепла! Але як тільки ремонтники вийшли до місця пошкоджень, козачки так званого всєвєлікого войска донского відкрили по них вогонь із мінометів і стрілецької зброї. Людей вдалося вивезти тільки завдяки бронетехніці 24-ї бригади з Яворова”, – написав посадовець.

За словами Москаля, домовленості не подіяли, і влада була вимушена діяти згідно іншої тактики. Оскільки Луганська (як і Донецька, підкреслює він) область має спільні комунікації з окупованою територією, то у відповідь на обстріли перекривалась вода, газ чи світло бойовикам. Тактика діяла через кілька годин, коли бойовики виходили на зв’язок і гарантували повне припинення вогню до відновлення комунікацій.

Москаль додає, що для впровадження подібної тактики не потрібно ставити до відома вище керівництво держави.

Back to top button