Цікаве

Міжнародний чоловічий день 2019: коли відзначається і чому присвячений

Сьогодні, 19 листопада, в світі відзначається Міжнародний чоловічий день. Що це за свято, чому воно присвячене чоловікам, яка його історія та значення, розповідає 1News.

Міжнародний чоловічий день

Дата, коли відзначається Міжнародний чоловічий день 2019

Міжнародний чоловічий день щорічно відзначається 19 листопада. Примітно, що в нинішньому році це свято чествує 10-річний ювілей.

Чоловічий день: історія і значення свята

Вперше Міжнародний чоловічий день відзначили у 1999 році в острівній державі Тринідаді і Тобаго. І незабаром за підтримки ООН і ЮНЕСКО свято поширилося в багатьох країнах. На сьогоднішній день свято відзначається у понад 60 державах світу, в тому числі й в Україні.

Ініціатором всесвітнього чоловічого свята став доктор Джероме Тілуксінгх. За його пропозицією цей день має підкреслити позитивну роль чоловіків у родині та суспільстві. Дата обрана не випадково – це день народження отця доктора Тілуксінгха, який завжди був гідним прикладом для наслідування.

Метою організації Міжнародного чоловічого дня є привернення суспільної уваги до чоловічих проблем, збереження здоров’я хлопчиків і чоловіків, гендерної дискримінації та нерівності статей.

Як відзначається Міжнародний чоловічий день

Щорічно заходи, що проводяться в рамках свята, присвячені різним актуальним темам, наприклад, миру у всьому світі, чоловічому здоров’ю, освіті, лікуванню і прощенню, ролі чоловіків у родині та суспільстві. Тема Міжнародного чоловічого дня 2019 присвячена різниці для чоловіків і хлопчиків.

За час свого існування Міжнародний чоловічий день включав у себе різні заходи, громадські семінари, заняття в школах, програми на радіо і телебаченні, демонстрації і ходи, круглі столи, виставки і лекції.

А в сімейному колі це свято можна відзначити, привітавши дорогих і коханих чоловіків з Міжнародним чоловічим днем і приготувавши цікаві подарунки і привітання.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close