Цікаве

Між Британією та Данією натягнули кабель

Між Британією та Данією натягнули кабель

Фото: newcivilengineer
Британію й Данію сполучив найдовший у світі електричний кабель

Работы над Viking Link начались в 2019 году и длились четыре года, во время которых его прокладывали на морском дне с помощью специально построенного корабля.

Енергетичні системиВеликої Британії та Данії з’єднав 764-кілометровий підводний електричний кабель Viking Link, який вважається найдовшим у світі. Про це у п’ятницю, 29 грудня, повідомляє ВВС.

Відзначається, що кабель Viking Link – перший, який сполучив Британію з материком. Його використовуватимуть для постачання дешевшої електроенергії на острів, якої вистачить на 2,5 мільйона домогосподарств і яку виробляють данські вітрові електростанції.

Звичайна пропускна спроможність кабеля становить 800 МВт, але за потреби може збільшуватись до 1400 МВт.

“Кабель може передавати електроенергію і у зворотньому напрямку, залежно від того, в який бік дме вітер. Наприклад, коли вітер дме із заходу, він спочатку потрапить до Англії, й тоді енергія може бути спрямована туди, де вітер дме слабше – тобто в Данію”, – пояснює агентство.  

Кабель бере початок в данській комуні Ваєн у Південній Ютландії, а в Британії виходить на берег приблизно за 170 кілометрів на північ від Лондона. Його переважна частина розташована на дні Північного моря.

У Британії розраховують, що ці кабелі допоможуть зменшити на 100 мільйонів тонн викиди вуглецю в країні, а до 2030 року 90% енергії, імпортованої через її кабелі, буде надходити з джерел з нульовим рівнем викидів вуглекислого газу.

Нагадаємо, офіційні представники Польщі та США підписали угоду про будівництво першої атомної електростанції на польській території. Мова йде про будівництво трьох реакторів Поморської електростанції, які повинні почати виробляти електроенергію у 2033 році.

Також повідомлялося, що Україна й ФРН планують будувати вітрову електростанцію біля ЧАЕС.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button