УкраїнаЦікаве

Міграційна служба підтвердила позбавлення громадянства нардепа Артеменка

Президентом України видано указ про втрату громадянства України особами, які не виконали зобов’язання припинити іноземне громадянство, а також такими, що добровільно набули громадянство іноземних держав. Про це 1News повідомила прес-служба Державної міграційної служби України.

Andriy-Artemenko
народний депутат Андрій Артеменко

Таким чином у міграційній службі підтвердили наявність Указу Президента про позбавлення громадянства в тому числі нардепа Андрія Артеменка.

«Припинення громадянства України у випадках, передбачених законом є конституційною нормою. Підстави для втрати громадянства України перелічені у ст.19 закону України “Про громадянство України”. До таких підстав, зокрема, відноситься, добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття», – зазначається у повідомленні.

Як додає Державна міграційна служба, згідно зі статтями 24 та 25 Закону підготовка подань про втрату особами громадянства України і разом із необхідними документами надсилання їх на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства, в залежності від місця проживання особи, здійснюється Державною міграційною службою України та Міністерством закордонних справ України, дипломатичними представництвами та консульськими установами України.

«Умовою прийняття до громадянства України є, зокрема, надання іноземцем особистого зобов’язання про припинення усіх іноземних громадянств. У випадку, якщо іноземець протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України не надає документального підтвердження виконання такого зобов’язання, міграційна служба направляє відповідні матеріали та подання щодо втрати громадянства до Комісії з питань громадянства при Президентові України», – говориться у повідомленні.

Також подання про втрату громадянства України готується та направляється міграційною службою у випадку, якщо є документально підтверджена інформація про добровільне набуття громадянства іноземної країни повнолітнім громадянином України.

«Матеріали стосовно народного депутата України Андрія Артеменка надані Генеральною прокуратурою України через Міністерство внутрішніх справ України, опрацьовані Державною міграційною службою України та направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії 25.04.2017», – говориться у повідомленні.

Додається, що за Конституцією України Президент України приймає рішення про втрату громадянства України на підставі висновків Комісії з питань громадянства.

Загалом, як додає міграційна служба, у період з 2012 по 2016 років указами Президента України оформлено втрату громадянства стосовно 323 осіб.

Раніше 1News повідомляло про те, що за словами народного депутата від БПП Ірини Фріз, припинення президентом українського громадянства Артеменка автоматично веде до втрати ним статусу народного депутата.

Раніше про те, що Президент підписав указ про позбавлення Артеменка українського громадянства, повідомляли депутати від Радикальної партії.

linko

Більше про те, хто такий нардеп Андрій Артеменко, читайте у матеріалі 1News: «Американський кур’єр Артеменко: хто «розкручує» нардепа з кримінальним минулим».

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close