Цікаве

Мешканець Запоріжжя створив унікальне житло для птахів

За його словами, на створення одного пташиного будиночка йде від одного до трьох днів, в залежності від складності ідеї.

Житель Запоріжжя Валерій Подсадний протягом 10 років майструє унікальне житло і годівнички для птахів.

 

У його колекції – півсотні моделей шпаківень і пару десятків моделей годівниць, повідомляє 1NEWS.

“Ідеї почали народжуватися самі по собі. Сьогодні це хобі. Роблю шпаківні для душі”, – розповів майстер.

Першу шпаківню він змайстрував разом з сином в 2009 році. За 10 років зробив їх не менше трьох тисяч. Серед його виробів – двоповерхові котеджі, хатинки, будиночки з димоходом, ресторани.

Подсадного часто запрошують на різні виставки та ярмарки. Роботи запорізького майстра купують не лише мешканці України, але і Швеції, Італії, Франції, Норвегії.

“Був випадок, коли приїхав чоловік і купив штук 30 шпаківень. Він якраз відкривав свій магазин з продажу фарб і будівельних матеріалів. Моїми роботами прикрасив інтер’єр і вітрину. Ще була сім’я з Норвегії, яка замовила шпаківню, яка була копією їх будинку”, – зазначив Подсадний.

За його словами, на створення одного пташиного будиночка йде від одного до трьох днів, в залежності від складності ідеї. Ще день – на розпис. Розписувати будиночки йому допомагають дві художниці, які працюють в абсолютно різних стилях – Анна Токар та Наталя Богун.

Будиночки майстер робить в основному з соснової дошки, прикрашає їх шишками, жолудями, корою, корчами, гілками – всім тим, що можна знайти в природі.

“Птахи зимують в будиночках, висиджують пташенят, але не живуть там. Це такий пологовий будинок для пернатих”, – зазначає він.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close