Цікаве

МЕР ІРПЕНЯ КАРПЛЮК ЗБИРАВ ПРОПЛАЧЕНІ МІТИНГИ НА СВІЙ ЗАХИСТ

Мер Ірпеня Володимир Карплюк позивався до народної депутатки Ольги Червакової стосовно мітингу під ГПУ, який, як з’ясували журналісти, складався з адмінресурсу, депутатів, їхніх родичів та проплачених людей.

Як повідомляє  1News  з посиланням на «Громада Приірпіння», нардеп Ольга Червакова тоді у своєму коментарі у ЗМІ наголосила на тому, що Генпрокуратура своїм и обшуками «розворушила кримінальне кубло», що оскаржував позивач Карплюк. Також голова партії «Нові обличчя» і мер Ірпеня Карплюк хотів спростувати тезу «кишенькові депутати», яка вживалася стосовно депутатів Ірпінської та Бучанської ради.

«Я в цьому не сумнівався, що Карплюк програє. Йому в суді не треба шукати того, чого в нього немає – честі, гідності й ділової репутації. Репутація є, але не вона не ділова. Я розказав, як стадо баранів висипалося з автобусу організовано на мітинг. Це був адмінресурс. В комунальних підприємствах та бюджетних установах діє навіть мигалка хто коли на який мітинг їде», – розповідає активіст Віктор Бархоленко.

Бархоленко на суді був не єдиним свідком. Свідчення давала і журналістка Ірина Федорів:

«Я розповіла, що про мітинг мені стало відомо з соцмереж. Що в соцмережі було повідомлення про те, що збирають за гроші масовку. Цю інформацію ми передали журналістам різних телеканалів».

«2+2» вдалося за фільмувати, як людей інструктували, що вони приїхали з Ірпеня, вели колоною. Далі був відзнятий момент розрахунку. За мітинг платили 60 гривень», – додає Федорів.

https://youtu.be/ScT-_iV6wr0

Свідчення давала і селищна голова Коцюбинського Ольга Матюшина, яка була під ГПУ в цей день:

«Мене спитали, в яких я стосунках з Карплюком. Спілкуємося в межах закону про місцеве самоврядування. Нічого особистого між нами нема. Я приїхала, щоб побачити, хто буде на мітингу під ГПУ, оскільки напередодні стало відомо, що звозитимуть адмінресурс. На мітинг їхав Юрій Денисенко, в якого була повна машина людей. І я бачила Тетяну Семенюк – завідувачку ДНС 18. Вона відсиджувалася у дворах. Була Олічнич з КП «Зеленбуд», а також Віолета Кременчук, депутати ради. Також був адмінресурс Бучі».

У результаті, суд в позові меру Ірпеня відмовив. Про це йдеться в постанові. Суд виграла не лише народна депутатка Червакова, а й «Громадське», яке було співвідповідачем.

«Було б дивно, якщо б суд зобов’язав спростувати вислів «Генпрокуратура розворушила кримінальне кубло», або «люди мера збирали людей», «кишенькові депутати» тощо. Це, майже класичні оціночні судження. До того ж, під обґрунтування цих суджень народного депутата стосовно суспільно-важливої теми, в процесі було надано великий об’єм підтверджуючих матеріалів. Тобто, ці оцінки мали і мають фактичну основу. Сподіваємось, що мотивувальна частина рішення міститиме посилання на практику ЄСПЛ та буде ще однією цеглинкою в розвиток позитивної з точки зору європейських стандартів національної практики», – наголошує адвокат Олександр Бурмагін, який представляв в суді інтереси народної депутатки Ольги Червакової.

Як повідомляв «Ні корупції!», влітку жителі Бучі та Приірпіння в «годину пік» перекривали Варшавське шосе з вимогою до Генеральної прокуратури припинити тиск та переслідування міського голови Ірпеня Володимира Карплюка та міського голови Бучі Анатолія Федорука.

Тоді ж журналіст Наталя Жежера на своїй сторінці у Фейсбук повідомила, що бюджетників і працівників Бучанської міськради «заганяли» перекривати дорогу.

Останні новини

Back to top button