Цікаве

Медики з’ясували, чому чоловіки частіше інфікуються COVID-19, ніж жінки

У крові чоловіків міститься більше ферменту, який використовується новим коронавірусом для інфікування клітин. Це результати великого європейського дослідження, яке мало на меті з’ясувати, чому чоловіки більш вразливі до коронавірусної інфекції, ніж жінки, інформує 1NEWS з посиланням на Жіночий світ.

Ангіотензинперетворюючий фермент 2 (АПФ2) знаходиться в серці, нирках та інших органах. Вважається, що він відіграє значну роль у прогресуванні COVID-19 у легенях.

У дослідженні, опублікованому в European Heart Journal, було також встановлено, що широко використовувані препарати під назвою інгібітори АПФ не призводять до підвищення концентрації АПФ2 , а отже, не повинні підвищувати ризик захворіти на COVID-19 для людей, які їх приймають.

Інгібітори АПФ часто призначаються пацієнтам із серцевою недостатністю, діабетом або захворюваннями нирок.

“Наші результати не показали, що припинення прийому цих препаратів для пацієнтів із COVID-19 є доцільним”, – сказав Адріан Фоурс, професор кардіології медичного центру Гронінгенського університету, що в Нідерландах, який керував дослідженням.

На COVID-19 захворіло понад 4 мільйони людей у ​​всьому світі, ускладнення забрали життя майже 277 000 людей, повідомляє Reuters. Статистичні дані показують, що чоловіки заражаються цією хворобою значно частіше за жінок. Також у них частіше виникають серйозні ускладнення.

Проаналізувавши тисячі чоловіків і жінок, команда Фоурса виміряла концентрацію ACE2 у зразках крові, взятих у понад 3500 пацієнтів із серцевою недостатністю з 11 європейських країн.

Дослідження було розпочато ще до пандемії коронавірусу, зазначають дослідники, і тому вони не включали пацієнтів із COVID-19.

Але коли інші науковці почали вказувати на АПФ2 , як ключовий спосіб проникнення коронавірусу в клітини, команда Фоурса також звернула на них увагу.

“Коли ми виявили, що один із найсильніших біомаркерів, АСЕ2, має значно вищу концентрацію у організмі чоловіків, ніж у жінок, я зрозумів, що це може пояснити, чому чоловіки частіше помирають від COVID-19”, – сказав Ізіах Сама, лікар з медичного центру Гронінгенського університету.

AПФ2 – це білок на поверхні клітин, який зв’язується з новим коронавірусом і дозволяє йому потрапляти всередину та інфікувати клітини.

Також Фоурс і Сама заявили, що АПФ2 присутній не лише в легенях, а і в нирках, серці, судинах і, в особливо високій концентрації, в яєчках.

Саме присутність АПФ2 у яєчках збільшує їх загальну кількість в організмах чоловіків та робить їх більш вразливими перед коронавірусною інфекцією.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close