Цікаве

Медики стверджують, що вітамінні добавки скорочують життя

Про користь вітамінних добавок, більш відомих в суспільстві як БАДи, ведуться жваві наукові суперечки, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Крапку можуть поставити результати досліджень, отриманих міжнародною групою експертів. Вчені прийшли до висновку, що деякі такі препарати здатні скоротити життя.

Група вчених з Університету Східної Фінляндії і їх американські колеги з Університету Міннесоти в Мінеаполісі проаналізували різні вітамінні добавки. В результаті вдалося з’ясувати, що прийом таких препаратів, як добавки заліза, полівітамінних комплексів, вітаміну В6, магнію, цинку, міді і фолієвої кислоти не завжди корисний. В окремих випадках вони чинять негативний вплив на організм.

Це вже не перші дослідження про користь подібних комплексів. Раніше експерти зруйнували міф про користь запровадження в раціон харчування БАДів, що містять вітаміни А, Е і бета-каротин. Справа в тому, що будь-яка сучасна людина має можливість отримувати названі вітаміни з продуктів харчування. Вживання БАДів в такому випадку стає не тільки непрактичним, але й шкідливим для здоров’я, впевнені експерти.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button