Цікаве

Медики розповіли, як позбутися хронічної втоми

Для загальних симптомів хронічної втоми характерний постійний занепад сил, безсоння, зниження працездатності, м’язові спазми, інформує 1NEWS з посиланням на Lenta.UA.

Однак лікарі сприймають цей вид нездужання швидше як психологічну проблему.

Є ще одна біда: страждаючі від хронічної втоми частіше стають жертвами різних форм раку лімфатичної тканини. До такого висновку прийшли вчені з Стенфордського університету.

В ході ряду експериментів їм вдалося довести, що хронічна втома не що інше, як звичайна хвороба фізіологічної природи, яка пов’язана з проблемами імунітету і реакціями організму на запалення.

В ході досліджень були вивчені біологічні зразки крові понад п’ятисот чоловік, з яких майже 50% мали діагностований синдром хронічної втоми.

В результаті вчені прийшли до висновку, що його розвиток корелює з підвищенням в крові людини концентрації 17 білків, асоційованих із запальними процесами.

У той же час вчені з Нідерландів зв’язали хронічну втому з недоліком в організмі йоду і проблемами в роботі щитовидки. Такий висновок вони зробили на підставі схожих симптомів. Для пацієнтів з хронічною втомою типові ознаки гіпотиреозу, а саме: недостатнє виробництво гормонів щитовидної залози, що свідчить про її ослабленні.

Згідно з даними обстежень, у страждаючих від хронічної втоми людей спостерігаються знижені рівні двох головних гормонів щитовидної залози – Т3 і Т4. Її розвиток пов’язаний з дисфункцією щитовидної залози через брак йоду. Це дозволило дослідникам зробити висновок, що дієта на основі продуктів з високим вмістом йоду може виявитися дієвим методом лікування хронічної втоми.

В даний момент проводиться експеримент, мета якого – переконатися, чи може йодовий раціон бути ефективним у вирішенні даної проблеми.

Існує і третя точка зору. Дослідники Лондонського університету королеви Марії, заявили, що помірне фізичне навантаження є одним з кращих видів лікування хронічної втоми. Люди, щодня виконують нескладні фізичні вправи, через деякий час відчувають себе набагато краще, ніж ті, хто не займається спортом.

Співробітники Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі запропонували лікувати синдром введенням в повсякденне харчування продуктів, які насичені вітамінами групи В, магнієм і L-карнітин.

За словами фахівців, нестача саме даних речовин характерна для організму людей, які хворіють хронічною втомою.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close