Цікаве

Медики розповіли про велику небезпеку переходу на літній час

Після переходу на літній час збільшується ризик виникнення безсоння, загострюються хронічні захворювання – зокрема порушення сну, гіпертонічна хвороба, депресія

Переведення годинників із зимового на літній час збільшує ризик виникнення інсультів і інфарктів, а також безсоння і депресії.

Таку думку висловив президент Української асоціації медицини сну, сомнолог Юрій Погорецький, – інформує 1NEWS.

“Не можна міняти свої циркадні (коливання інтенсивності біологічних процесів, що пов’язані зі зміною дня і ночі – ред.) ритми. Вони закладені на генетичному рівні мільйони років тому. Будь-яке штучне зміщення, тим більше на годину, збій біоритмів призводять до того, що циркадні ритми порушені, вироблення мелатоніну порушене, у цей момент ризик інсультів-інфарктів зростає”, – зазначив медик.

За його словами, протягом певного періоду після переходу на новий час збільшується ризик виникнення безсоння, загострюються хронічні захворювання – зокрема порушення сну, гіпертонічна хвороба, депресія.

Причому, як наголосив сомнолог, до переведення годинників організм людини не може прилаштуватися навіть протягом кількох місяців.

Нагадаємо, у зв’язку з переходом на літній час, з 31 березня, поїзди на території України курсуватимуть за літнім часом. Час відправлення та прибуття поїздів у квитках вказується вже з урахуванням цього переходу.

Джерело: УНН
Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close