Цікаве

Медики повідомили – які шанси заразитися Омікроном, якщо людина перехворіла на Дельту

Світ дізнається все більше про справжні наслідки, які варіант Омікрон здатний надати на тих, кого він заражає, пише 1news з посиланням на ukrhealth.net.

Вперше про цей штам було повідомлено Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в листопаді минулого року, і з тих пір він поширився по світу страшними темпами.

Одне з ключових питань, яке намагаються зрозуміти вчені, – це як впливає на ваш ризик зараження від Omicron, якщо ви вже заразилися штамом Delta – так про що нам говорять дані?

Чи можна отримати Омікрон після прийому дельти?

Коли з’явився штам Омікрон, однією з перших проблем, висловлених вченими, було те, наскільки він може обійти ефективність вакцини та імунізацію.

Це сталося через надзвичайно велику кількість мутацій, які Omicron виявив у порівнянні з попередніми варіантами, такими як Alpha і Delta.

В даний час наявні дані свідчать про те, що ви все ще можете заразитися варіантом Омікрон, навіть якщо раніше були інфіковані штамом Дельта.

Фактично, одне дослідження, проведене імперським коледжем Лондона, показало, що ризик повторного зараження штамом Omicron в 5,4 рази вище, ніж Delta.

Отже, це відкриття означало, що захист від повторного зараження Omicron, що забезпечується минулою інфекцією, може становити всього 19 відсотків.

У дослідженні були вивчені дані, надані агентством безпеки охорони Здоров’я Великобританії та NHS для всіх підтверджених ПЛР тестів на Covid, проведених в період з 29 листопада по 11 грудня минулого року.

З іншого боку, нове дослідження, проведене в Південній Африці, показало, що зараження Омікроном може допомогти запобігти зараженню людей дельтою.

Невелике дослідження було опубліковано минулого тижня південноафриканськими вченими, в ньому взяли участь 13 учасників, 11 з яких були інфіковані Омікроном. Їх результати показали, що антитілова відповідь людей, інфікованих Омікроном, збільшувала захист від варіанту Дельта більш ніж у чотири рази через два тижні після початку дослідження.

 

 

 

 

Back to top button