Медики повідомили про користь та шкоду кави
Чи корисно щодня пити каву і як популярний ранковий напій насправді впливає на організм – розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України, інформує 1NEWS з посиланням на maximum.fm.
У МОЗ продовжують ділитись корисною інформацією про здоров’я та медреформу на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook. Цього разу фахівці зачепили тему одного із найпопулярніших напоїв у світі – кави. Важко уявити стандартний ранок без порції кофеїну, але чи справді вона не завдає шкоди і чи може бути корисною.
«Різним людям та за різних обставин кава може як бути корисною, так і шкодити. Якщо ви помірно споживаєте каву заради задоволення, а не стимуляції мозку, то вона корисна», – зазначили медики.
Чим корисна кава:
- Покращує мозковий кровообіг та підвищує тиск;
- Зменшує ризики розвитку атеросклерозу;
- Кава багата на фенольні сполуки, які мають антиоксидантну дію;
- Ті, хто полюбляють каву, рідше страждають від діабету;
- Любителі кави також мають на 15% нижчі ризики передчасної смерті.
Чим шкідлива кава:
- У деяких людей організм може довго знешкоджувати кофеїн, який доволі довго діє на організм, тому може виникати гіпертензія, тахікардія, тривожність, біль у серці та порушення сну;
- Кава може викликати залежність.
«Якщо кава на вас сильно діє, від неї калатає серце, вам тривожно, пересихає в роті і пропадає сон – не пийте каву», – наголошують медики. А от денну норму кави варто визначати, спираючись на власні відчуття від напою.